26 Ekim 2009 Pazartesi

YÜREĞİ GÜZEL KADINLARA

kadin

Mükemmel Kadın Olmayın!
 
İyi bir eş, anne, dişi, seksi, ev hanımı, iş kadını, dost, evlat, sevgili ve daha birçok şey olan mükemmel kadın, neden mutsuz olur? Çünkü bu kadınlar başkaları için yaşarlar!


Bir ilişkide kadın, eşinin hayatını gereğinden fazla kolaylaştırdığında, iyi bir iş yapmış olmaz. Her sorunu çözebilen, sorumlulukları üstünde taşıyan, düzeni koruyan ve bunun için insanüstü çaba gösteren kadın, karşısındaki erkeğin genetiğini bozar.
İnsan doğası almaya, tüketmeye eğilimlidir ve rahata çabuk alışır. Mükemmel kadın, her konuda başarılı olduğundan, karşısındakine yapacak bir şey bırakmaz. Armut piş, ağzıma düş! İlişkiler, paylaşım olmadan büyümez. Kadın ve erkeğin gelişimi, yaşamın getirdiği sorumluluklar, dersler ve çaba ile doğru orantılıdır. Çocuğunun okul ödevlerini kendisi yapan bir anne, evladının öğrenmesini ve yeteneklerini geliştirmesini engellediğinin farkında değildir. Aynı durum ilişkilerde de geçerlidir. Eşinin işlerini üstlenen, yapması gerekenleri onun yerine yapan, beceremediklerini bir şekilde halleden mükemmel kadın, mutsuz olmaya mahkumdur.
İşin garip tarafı, bu yapıdaki kadınların ilişkileri genellikle hayal kırıklığı ile biter. En çok aldatılan, terk edilen kadınlar, kusursuz
mutsuz kadınlardır. Neden aldatıldıklarını anlayamazlar. Üstelik, eşlerinin seçtikleri kadınlar, kendilerinden çok daha vasıfsız olanlardır. "Benim neyim eksikti?" Bu cümlenin cevabı havada kalacaktır, hatta şok etkisi bile yaratabilir ama eksik olan kusurdur.
İlişkiler paylaşım üzerine kuruludur. Mükemmel kadın, eşinin yapacaklarını üstüne aldığında, zaferlerini de elinden almış olur. Çaba göstermek, uğraşmak için ortada sebep bırakmaz. Heyecanı, hevesi kalmayan bir eş, doğal olarak gidip, kendini göstereceği, yaratacağı başka ortamlar arar.
Çevrenizdeki insanları bir düşünün. İçlerinde, mükemmel olduğuna inandığınız ama hala neden evlenemediğini ya da mutsuz bir ilişkisi olduğunu anlayamadığınız kişiler yok mu? Dışarıdan bakıp, dört dörtlük kadın dediklerinizle birlikte yaşadığınızı hayal edin. Hazır bir hayat. İlk başlarda çok keyifli gelse de, zaman içinde son derece sıkıcı, tek düze ve boş bir yaşam şeklini alır. İnsani egonuz zarar görür.
Mükemmellik, kendinden vazgeçmek demektir. Sürekli başkaları için yaşamak, onların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevdiklerini seçmek ve hazırlamak, hep başkalarını düşünmek, mükemmel kadını kişiliksiz kılar. Kendi hayatından vazgeçmek, saçının her telini süpürge etmek, gereksiz özveri ve fedakarlık göstermek, karşı taraftan alkış ve takdir almaz. Düzenli olarak bunlar yapıldığı için, görevmiş gibi algılanır ve kıymet bilinmez.
Kusursuz ve mükemmel olmak, sadece zarar verir. Eşini, çocuğunu, kendini hatta dostlarını bile zor bir psikolojik sürece sokar. İlişkiler paylaştıkça değer kazanır ve keyif verir. Mükemmel kadın mutlu olamaz. Başkalarının hayatını düzenlerken, kendine ait bir yaşamı unutur.
İnsan dediğin kusurlu olur. Hataları, yanlışları ile var olur.
 
Mükemmellik, insana ait değildir. Kusursuz veya mükemmel kadın olmayın.
Bu sizi ancak, ruhsal köle ve yaşam hizmetçisi yapar.

calisan-kadin

Kaynak web

isim

17 yorum:

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

Çok güzel bir yazı. Bahsettiğinizin tersi olduğunda da kadının genetiğinin bozulduğunu gördüm ben, yani sırf tek cinse ait değil bu durum. fakat kadın genelde daha özverili bunu kabul etmek lazım.
İki çok olgun, ve çok kadri kıymet bilen insan bir araya geldiğinde belki mükemmellik veya özverinin çok daha fazla anlamı olabilir. Zira insan özverisinin bir anlamı olmadığını gördükçe bırakıyor..insan doğal olarak taktir edilmek istiyor, suistimal edilmek değil.

bahar gelsin dedi ki...

çok doğru bir yaklaşım keşke yapabilsek ama bazen insanın iç durmuyor:))
erkeler zaten hemen rahata alışıyor:))

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

Valla bu rahat olayı biraz tartışılır, sanki her iki tarafta anında ayarı kaçırıyor gibi.:)
Çok olgun olmak lazım çokk, ve kıymet bilmek kaybetmemek için akıllı olmak lazım, bozulup şımarmak değill..)

HADİYE dedi ki...

*Onuncu Köyün Adamı; Katılıyorum.Kadının hakim olduğu,ezdiği birlikteliğide doğru bulmuyorum.Ancak bu durumlar istisna.Çok az.Çoğunluk özverili kadınlardan oluşuyor.Daha çok takdir edilebilmek temennimiz.

HADİYE dedi ki...

*Onuncu Köyün Adamı;Esasen erkeğinde kadir kıymetinin bilinmesi gerekir.Hep kadın pohpoh lanacak.İltifat edilecek.Hediyeler alınacak diye birşey yok.Erkeğinde takdir edilmeye,övülmeye ihtiyacı var.Hem kadın çok güçlü olursa(Bu çok gerekli ama)bunuda hissettirirse erkek kendini ezik hissediyor.Gereksiz görüyor.

HADİYE dedi ki...

*bahar gelsin;Erkeklerde kadınlarda rahata çabuk alışıyorlarda.Kadın rolü gereği fırsat bulamıyor rahat etmeye.Birde yetiştirilme tarzlarından kaynaklanıyor.Unutmayalımki erkekleride biz kadınlar yetiştiriyoruz. :)

Begonvilli Ev dedi ki...

Ne güzel söylemişsiniz. Bu söylediklerinizi bizzat yaşayan biriyim:)Bu yaştan sonra akıllanır mıyım bilemiyorum. Sevgiler, selamlar..

Adsız dedi ki...

mutlu yıllar dılerım.

Nazlı dedi ki...

çizgi resim ne güzel uymuş bu yazıya:)
mükemmel olmak herşeyi yapmak demek değil ki zaten.. yapabileceklerini yapmak değil mi..?

sevgiler.. sevgili hadiye..

smmmyeterlilik.com dedi ki...

www.tusstore.com

tus dedi ki...

www.e-tesmer.com
www.tustr.com

tesmer dedi ki...

www.tes-mer.com

smmm staj dedi ki...

smmm staj

staja başlama dedi ki...

staja başlama sınavına hazırlananlara

tus dedi ki...

spk sınavına hazırlanın...

spk sınavı dedi ki...

spk sınavı bizim için çok önemli.

spk sınavı soruları dedi ki...

bu sınav hakkikaten çok önemli bilgileriçin saolun

Yorum Gönder

MERHABA